PDF Dosyalarınızı JPG Yapın

Bilgisayar kullanıcılarının en fazla ihtiyaç duyulan ama yetersiz programlar nedeniyle az sayıda yapılan işlemler arasında dosya biçimlerini birbirine dönüştürme ihtiyacıdır.

Bu işlemleri yapmak için artık program kurma ihtiyacı azalmakta çünkü bu işlemleri artık internetüzerinden yapmak mümkün.

pdf dosyalarını jpeg dosyalarına dönüştürmek için birçok seçeneğinizi bulunuyor. ancak öncelikle hemen cevaplayalım, neden bir pdf dosyasını jpeg dosyasına dönüştürme gereği duyalım?

– pdf dosyalarını görüntülemek için bilgisayarınıza adobe acrobat (veya aynı işlevi yapan ücretsiz alternatifllerden birisini) yüklemeniz gerekirken jpeg dosyaları görüntülemek için buna ihtiyacınız yoktur.

– web tarayıcılarımız hali hazırda jpeg doayalarını görüntüleyebilirlerken, pdf dosyalarını görüntülemek için eklentiye ihtiyaç duyarlar.

– pdf dosyalarını görüntülemek için bilgisayarınıza yüklediğiniz programın bazı eksik yönleri olabilir. ayrıca pdf dosyasını görüntülemek için dosyanın yüzde yüzünün bilgisayarınıza inmiş olması gerekir. jpeg dosyalar ise yüklendiği kadarıyla görüntülenebilir.

– office programları da jpeg dosyalarını pdf dosyalarına göre daha hızlı okurlar. örneğin, jpeg formatlı görüntü gömülmüş bir power point sunumu, pdf formatlı görüntü gömülen bir sunumdan daha hızlı açılır.

– web üğzerinde jpeg formatlı görüntü kullanmak daha fazla kişiye ulaşmanız anlamına gelecektir.

tüm bu nedenler (elbette sizin aklınıza daha baçka nedenler de geliyordur mutlaka) bir pdf dosyasını bir jpeg dosyasına dönüştürmemiz için yeterli diye düşünüyorum. zaten benim gibi düşünen kişşilerin sayısı da az olmasa gerek, bu işlemi yapmak için birçok seçeneğiniz bulunuyor.

Devamı 2. sayfada…